Untitled Document
poczta Marynarki Wojennejserwis informacyjny ZIMW
Gdynia 2013-08-13 14:10
Polski marynarz mistrzem Europy

Marynarz Maciej Grabowski z Wojskowego Zespołu Sportowego Gdynia został mistrzem Europy masters w żeglarskiej klasie Laser. Mistrzostwa odbyły się w szwedzkiej Landskronie.

Polski żeglarz wygrał pięć z dziewięciu wyścigów oraz trzykrotnie był drugi. Do klasyfikacji generalnej wliczano siedem najlepszych wyników i reprezentant gdyńskiego WZS triumfował z dziewięcioma punktami. Niklas Edler, który wygrał pierwszy i czwarty wyścig, z 14 oczkami zajął drugie miejsce. Natomiast drugi ze Szwedów Martin Wigforss wygrał tylko jeden wyścig – ostatni i z 24 punktami został sklasyfikowany na trzeciej pozycji. Kolejne miejsca zajęli: 4. Carlos Echavarri Erasun (Hiszpania, 30 pkt.), 5. Dirk Jaap Kooistra (Holandia, 38 pkt.), 6. Piotr Wojewski (Polska, 46 pkt.).

Przed miesiącem mar. Maciej Grabowski wraz z mar. Marcinem Czajkowskim i mar. Piotrem Przybylskim wywalczyli brązowy medal na 46. Wojskowych Mistrzostwach Świata w Żeglarstwie, które odbyły się w Norwegii.